JK-WELD představuje...

MIGO a ELDYS České svářečky pro vaši dílnu

Svařovací invertor a nabíječka v jednom? A proč ne...

ELDYS 142 - svářečka s nabíječkou

Na základě úspěchu a oblíbenosti poloautomatů MIGO jsme pro vás připravili také kvalitní svařovací invertor na 230V české výroby - ELDYS 142. Jedná se o klasický svařovací invertor s digitálním ukazatelem proudu a napětí. Svářečka je postavena klasickou technologií, což zaručuje spolehlivost a při poškozeních i dobrou opravitelnost. Pochopitelně nechybí všechny standardní funkce soudobých invertorů, jako jsou ArcForce (stabilizující hořící oblouk), AntiStick (zabraňující přilepení elektrody), a vypínatelný HotStart (usnadňující zapálení oblouku). Lze svařovat všemi druhy obalených elektrod o průměrech 1,6 až 3,2 mm. Chlazení výkonové elektroniky je zajištěno ventilátorem.

Kromě svařování obalenými elektrodami MMA, je možné také svařovat metodou TIG DC (pod argonem). Oblouk je zapalován dotykem wolframové elektrody o materiál. Pro TIG svařování je nutné připojit TIG hořák s mechanickým ventilkem na ruční pouštění plynu (např. TIG 17-V). Metodou TIG DC lze svařovat všechny typy ocelí (vč. nerezu) a slitiny mědi. Nelze svařovat hliníkové materiály. Kromě hořáku je nutné připojit ještě ochranný plyn - Argon.

MMA invertorová svářečka s nabíječkou: ELDYS 142

Bonusovou funkcí je vestavěná automatická nabíječka startovacích akumulátorů. Lze nabíjet jednotlivé akumulátory i akumulátorové baterie o napětí 12V nebo 24V. Nabíjecí proud lze regulovat v rozmezí 1 - 70A, což umožňuje nabíjet baterie s kapacitou až 700Ah! Nabíječka je zcela automatická a nabíjení je ukončeno po dosažení tzv. plynovacího napětí akumulátoru. Poté nabíječka přechází do udržovacího režimu. Není tedy nutné ji ihned odpojovat. Na displeji lze odečítat aktuální napětí akumulátoru i nabíjecí proud.

svářečka - invertor s nabíječkou: ELDYS 142

Detaily svářečky a jednotlivých vychytávek najdete ve Fotogalerii.

Technické parametry svářečky ELDYS 142

V následující tabulce jsou přehledně uvedeny všechny důležité technické parametry invertoru ELDYS 142:

Napájení230 V / 50 Hz
Svařovací proud3 - 140 A
Napětí naprázdno85 V
Zatěžovatel140A/35%,  110A/60%,  90A/100%
Nabíječka1 - 70A / 12 a 24V s aut. vypínáním
Jištění16 A (char. D)
KrytíIP 21
Délka x Šířka x Výška350 x 135 x 220 mm
Hmotnost5 kg

Typické použití ELDYS 142

Svařovací invertor ELDYS je vynikající svářečka pro univerzální použití při výrobě, opravách a údržbě kovových konstrukcí. Lze používat prakticky všechny typy obalených svařovacích elektrod (oceli, nerezy, tvrdonávary, hliník, bronz, apod.). Při svařování tenkých plechů je výhodou vypínatelný Hotstart, který zamezí propalování. Kromě svařování klasickými obalenými elektrodami lze svařovat i metodou TIG DC s dotykovým startem, což je výhodné zejména pro svařování nerez materiálů (na hliník se tato metoda nehodí).

Díky vestavěné nabíječce akumulátorů je ELDYS 142 výhodný hlavně tam, kde se vyskytují dopravní prostředky, jejich baterie občas potřebují péči nabíječky. Nabíječka ELDYSe je velmi výkonná a hlavně je automatická.

Pracovníci firmy JK-WELD vám rádi doporučí vhodné řešení pro vaše potřeby (volba přídavného materiálu, postupu a metody svařování, apod.).


  Ceník ELDYS 142  ke stažení


ELDYS 142 v kostce