JK-WELD představuje...

MIGO a ELDYS České svářečky pro vaši dílnu

Tři fáze jsou tři fáze...

ELDYS 203 - 3-fázový svařovací invertor 200A

Na základě úspěchu a oblíbenosti poloautomatů MIGO jsme pro vás připravili také kvalitní svařovací invertor s třífázovým napájením 3x 400V české výroby - ELDYS 203. Jedná se o klasický svařovací invertor ovšem s třífázovým napájením. Díky tomu má svářečka vysoký výkon při současně menším namáhání rozvodné sítě. Svářečka je postavena klasickou technologií, což zaručuje spolehlivost a při poškozeních i dobrou opravitelnost. Pochopitelně nechybí všechny standardní funkce soudobých invertorů, jako jsou ArcForce (stabilizující hořící oblouk), AntiStick (zabraňující přilepení elektrody), a vypínatelný HotStart (usnadňující zapálení oblouku). Lze svařovat všemi druhy obalených elektrod o průměrech 1,6 až 4,0 mm, vyjímečně i 5,0 mm. Ke svářečce lze připojit dálkový regulátor svařovacího proudu. Chlazení výkonové elektroniky je zajištěno ventilátorem. Svými parametry je ELDYS 203 ideální náhradou, za kdysi populární svářečky UTA 200. Svařovací kabely jsou připojovány pomocí větších konektorů typu SK 35-50. ELDYS 203 vyžaduje pětivodičový přívod napájení (L1-L3, N a PE).

Kromě svařování obalenými elektrodami MMA, je možné také svařovat metodou TIG DC (pod argonem). Oblouk je zapalován dotykem wolframové elektrody o materiál. Pro TIG svařování je nutné připojit TIG hořák s mechanickým ventilkem na ruční pouštění plynu (např. TIG 17-V, tesp. TIG 26-V). Metodou TIG DC lze svařovat všechny typy ocelí (vč. nerezu) a slitiny mědi. Nelze svařovat hliníkové materiály. Kromě hořáku je nutné připojit ještě ochranný plyn - Argon.

MMA invertorová svářečka s třífázovým napájením: ELDYS 203

Detaily svářečky a jednotlivých vychytávek najdete ve Fotogalerii.

Technické parametry svářečky ELDYS 203

V následující tabulce jsou přehledně uvedeny všechny důležité technické parametry invertoru ELDYS 203:

Napájení3x 400 V / 50 Hz
Svařovací proud3 - 200 A
Napětí naprázdno56 V
Zatěžovatel200A/35%,  140A/60%,  100A/100%
Jištění16 A (char. D)
KrytíIP 21 /F
Délka x Šířka x Výška410 x 200 x 260 mm
Hmotnost12 kg

Typické použití ELDYS 203

Třífázový svařovací invertor ELDYS 203 je vynikající svářečka pro univerzální použití při výrobě, opravách a údržbě kovových konstrukcí. Svými parametry je přímo předurčen jako náhrada dříve populárních svářeček UTA 200, navíc je podstatně lehčí! Lze používat prakticky všechny typy obalených svařovacích elektrod (oceli, nerezy, tvrdonávary, hliník, bronz, apod.). Při svařování tenkých plechů je výhodou vypínatelný Hotstart, který zamezí propalování. Kromě svařování klasickými obalenými elektrodami lze svařovat i metodou TIG DC s dotykovým startem, což je výhodné zejména pro svařování nerez materiálů (na hliník se tato metoda nehodí).

Pracovníci firmy JK-WELD vám rádi doporučí vhodné řešení pro vaše potřeby (volba přídavného materiálu, postupu a metody svařování, apod.).


  Ceník ELDYS 203  ke stažení


ELDYS 203 v kostce


ELDYS 203 - náhrada za UTA 200

ELDYS 203 - ideální náhrada za UTA 200!