JK-WELD představuje...

MIGO a ELDYS České svářečky pro vaši dílnu

MIGO 2O2

MIGO 2O2 je kvalitní svářečka české výroby pro svařování metodou MIG/MAG, lidově řečeno céóčko. Poskytuje maximální svařovací proud 200A a jeho obrovskou výhodou je třífázové napájení. MIGO je opravdu čistokrevná třífázová svářečka určená i pro náročné nasazení. Tomu odpovídá celokovová konstrukce stroje a výkonný mědí vinutý transformátor. MIGO 2O2 je velmi kvalitně zpracovaný stroj pro profesionální nasazení ovšem za cenu, která jen o málo převyšuje cenu hobby hraček z tuzemských supermarketů.

MIG/MAG svářečka MIGO 2O2 MIG/MAG svářečka MIGO 2O2 MIG/MAG svářečka MIGO 2O2 MIG/MAG hořák Pratix MIG 15

Přestože MIGO vyniká snadnou a intuitivní obsluhou, disponuje funkcemi a vlastnostmi, které mnohdy nenajdeme ani u strojů mnohem vyšší cenové kategorie. Například výstup pro předehřev plynu umožňuje bezproblémové použití čistého CO2 jako ochranného plynu bez rizika zamrzání. Poháněná přítlačná kladka zase výrazně zlepšuje posuv drátu, který je pro dobré svařování klíčový. Lze volit režim 2- i 4-taktního svačování, nastavovat předfuk a dofuk ochranného plynu. Samozřejmostí je regulace tzv. dohoření drátu pro bezproblémové vyplnění koncového kráteru svaru. A je toho mnohem více. Všechny vlastnosti svářečky MIGO naleznete v následující tabulce.

MIG/MAG svářečka MIGO 2O2 MIG/MAG svářečka MIGO 2O2 MIG/MAG svářečka MIGO 2O2 MIG/MAG svářečka MIGO 2O2

Technické parametry svářečky MIGO 2O2


Základní parametry

V následující tabulce jsou přehledně uvedeny všechny důležité technické parametry MIG/MAG svářečky MIGO 2O2:

Napájení3 x 400 V / 50 Hz
Svařovací proud30 - 200 A
Napětí naprázdno19 - 33,5 V
Počet regulačních stupňů10
Zatěžovatel200A/25%,  130A/60%,  100A/100%
Rychlost podávání0 - 20 m/min
Svařovací dráty0,6 - 0,8 mm -(1,0 mm)
Cívky s drátem5 - 18 kg
Předehřev CO2ANO (~42V)
Příkon6,8 kVA
Jištění16 A (char. D)
KrytíIP 21
Třída izolaceF
Délka x Šířka x Výška720 x 480 x 650 mm
Hmotnost48 kg

Další funkce a vlastnosti

MIGO 2O2 disponuje dalšími funkcemi a vlastnostmi, které v této kategorii svářeček běžně nenajdete:

Detaily svářečky a jednotlivých vychytávek najdete ve Fotogalerii.

Typické použití MIGO 2O2

MIGO 2O2 je stroj určený pro nasazení v různých kovovýrobnách, zámečnických dílnách, údržbě a všude tam, kde se svařují materiály zejména z konstrukčních ocelí do tloušťky cca 6 mm (plechy, jäckely, trubky, profily, apod). Čas od času můžete svařovat i materiály silnější. Pochopitelně jej lze velmi dobře použít i pro klempířské práce a opravy karoserií. Kromě svařování konstrukčních ocelí lze MIGO 2O2 využít i pro svařování nerezavějících ocelí, navařování speciálních vrstev (tvrdokov, bronz) a v omezené míře také pro svařování hliníkových materiálů. Použití speciálních materiálů s sebou ale nese nutné úpravy svářečky (výměna kladek podavače, výměna bovdenu hořáku, jiný plyn). Všechny potřebné úpravy vám v případě potřeby zajistíme v naší servisní dílně. Díky vysoké odbornosti pracovníků firmy JK-WELD vám doporučíme vhodné řešení pro vaše potřeby (volba přídavného materiálu, ochranného plynu, postupu svařování, apod.)


  Ceník MIGO 202  ke stažení


MIGO 2O2 v kostce


Co je potřeba pro svařování speciálních materiálů?

Standardně je svářečka MIGO 2O2 vybavena pro svařování konstrukčních ocelí. Jako ochrannou atmosféru lze používat jak čisté CO2, tak směsné plyny Ar+CO2. Pokud potřebujete svařovat jiné materiály, jsou nutné změny v konfiguraci. Pro nejběžnější z těchto materiálů je nutné upravit toto:

Nerez oceli

Vyměnit bovden v hořáku. Namísto ocelového namontovat teflonový. Šupinky z ocelového bovdenu se totiž mohou zanést a zavařit do svaru, který pak může lokálně korodovat. To vám provedeme i v našem servisu na počkání. Pokud nerezu svařujete hodně, je vhodné mít druhý hořák s teflonovým bovdenem a střídat jen hořáky. Výměna bovdenu je pracnější. Dále je nutné použít odpovídající nerezový svařovací drát (např. 347Si) a odpovídající plyn doporučený pro tento drát (obvykle Ar+3%CO2). Stejné podmínky platí i pro navařování korozivzdorných vrstev.

Hliník a jeho slitiny

Vyměnit bovden v hořáku. Namísto ocelového namontovat teflonový. Ocelový bovden totiž drásá povrh měkkého hliníkového drátu a to způsobuje špatný přenos proudu z průvlaku. To vám provedeme i v našem servisu na počkání. Pokud hliníku svařujete hodně, je vhodné mít druhý hořák s teflonovým bovdenem a střídat jen hořáky. Výměna bovdenu je pracnější. Pro svařování hliníku by měl být hořák dlouhý max. 3 m. Nutná je i výměna podávací kladky. Kladky na hliníkové dráty mají půlkulatou drážku a nedeformují měkký hliníkový drát. Průvlak použijte buď speciální typ na hliník, nebo běžný průvlak na ocel, ale o číslo větší. Dále je nutné použít odpovídající nerezový svařovací drát (např. AlMg5) a jako plyn čistý argon. Pro hliníkové materály je ideální 4-kladkový podavač, ale ten bývá standardně jen u strojů vyšší kategorie a výkonu. MIGO 2O2 má podavač 2-kladkový a záměna za 4-kladku není možná (nevejde se tam).

Navařování tvrdých vrstev (tvrdonávary)

V drtivé většině případů se ponechá standardní konfigurace svářečky jako na konstrukční oceli.

Navařování kluzných vrstev - bronzy

V tomto případě je nutné se řídit doporučením výrobce drátu. Obvykle je doporučováno upravit svářečku jako na hliník, tedy teflonový bovden a argon. Výměna kladky není nutná, protože bronz je přeci jen tvrdší než hliník.

Trubičkové dráty

Zde je nutné to řešit individuálně podle druhu trubičky. V některých případech postačí stroj nechat beze změny, jinde bude nutná výměna kladky či bovdenu. U trubiček s vlastní ochranou (pro svařování bez plynu) bude nutné přepólování svářečky. To sice svářečka standardně neumožňuje, ale na přání vám to v naší dílně provedeme.